X
تبلیغات
روزنامه الکترونیکی آوای تکاب - درشهر چه خبره(تکاب)

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: سید محمد نجیبی, منابع طبیعی هر کشور سرمایه ای ملی به حساب می آید که به نسل حاضر و آینده تعلق دارد. رشد و توسعه ی اقتصادی کشور و خصوصا بخش کشاورزی به منابع طبیعی تجدیدشونده مانند جنگل ها، مراتع، آب و زمین متکی است.

شهرستان تکاب دلیل کوهستانی بودن وجود کوهای سربه فلک کشیده که منبع اصلی تامین آب در فصول گرم سال اند, به عنوان یکی از کانون های عمده دامداری و کشاورزی منطقه آذربایجان به شمار می آید.

در این میان مراتع شهرستان تکاب به عنوان بستر اقتصادی دامداری به شمار می روند. زیرا منبع تولید گوشت، لبنیات، پشم و سایر فرآورده های دامی اند. همچنین بخشی از گیاهان خوراکی, صنعتی و دارویی از این منبع خدادادی به دست می آید.

پایگاه خبری تحلیلی تخت نیوز  غارت مراتع شهرستان تکاب,

                                                     گله های انبوه گوسفندان(روستای حسن آباد)

درسال های اخیر و با رونق فعالیت های مربوط به دام نظیر، فروش شیر و گوشت و پرواربندی تمایل افراد بویژه روستائیان به این امر چندین برابر شده است. که نتیجه آن چیزی جز برهم خوردن تعادل بین دام و مرتع و نابودی هرچه بیشتر منابع خدادادی منطقه نخواهد بود.

 ورود تعدادی زیادی دام به این جامعه ی گیاهی تعادل موجود در آن را به هم می زند و با لگد مال كردن برگ، ساقه و ریشه گیاهان و سخت كردن خاك،‌ به مرتع صدمه می زند. اگر تعداد دام زیاد باشد یا مدت و نوع چرا به گونه ای باشد كه از مرتع بی رویه بهره برداری شود وضعیت نامناسبی پیش خواهد آمد.


برچسب‌ها: غارت مراتع شهرستان تکاب, اداره منابع طبیعی چاره ای بیاندیشد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارم اردیبهشت 1393ساعت 10:34 توسط تکاب |

نمایشگاه آثار خوشنویسی هنرمند ارجمند محمود امیدی
بمناسبت دومین سالگرد درگذشت استاد فقید اباصلت صادقی
...................

...................
به گزارش سایت آثار هنرمندان ایران - عزیزی هنر ، بمناسبت دومین سالگرد درگذشت استاد فقید اباصلت صادقی نمایشگاهی از آثار خوشنویسی هنرمند ارجمند آقای محمود امیدی در روز پنجشنبه 4 اردیبهشت ماه 1393 ساعت 9 صبح در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تکاب گشایش خواهد یافت.
این نمایشگاه از 6 الی 10 اردیبهشت ماه از ساعت 9 الی 12 و 16 الی 18 پذیرای عموم علاقمندان خواهد بود


برچسب‌ها: نمایشگاه آثار خوشنویسی, محمود امیدی, استاد فقید اباصلت صادقی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سوم اردیبهشت 1393ساعت 17:34 توسط تکاب |


فرمانده انتظامی تکاب گفت: ۷۰ هزار نخ سیگارت خارجی قاچاق در تکاب کشف شد


برچسب‌ها: فرمانده انتظامی تکاب, 70 هزار نخ سیگارت خارجی قاچاق در تکاب کشف شد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سوم اردیبهشت 1393ساعت 17:18 توسط تکاب |

 آوای تکاب: خبری که به احتمال  بسیار زیاد تایید شود و شاید ما از اول خرداد 93 دیگر  فعالیت رسانه ای خود در مورد اخبار تکاب را تعطیل کنیم  و یا اگر منتشر شدیم ماهی فقط یک بار نظر شما در این باره چیست

وبلاگ بهروز میرزائی شیرمرد: روزنامه الکترونیکی آوای تکاب را تقریبا همه می شناسیم ،وبلاگی که با تلاش خستگی ناپذیر مدیر زحمت کش و دلسوزش همه روزه تقریبا  تمام اخبار مربوط به شهرستان تکاب را پوشش میدهد.

چند روزیست که از گوشه و کنار شایعاتی مبنی بر تعطیلی این وبلاگ به گوش می رسد که بسیار ناراحت کننده است.

شاید نگاشتن این مطلب به این شیوه در این وبلاگ برای شما دوستان غریب به نظر آمده و اهمیت آن ،برای شما جای سوال داشته باشد شاید از من خرده بگیرید که هر روز تعداد زیادی سایت و بلاگ ایجاد شده و اندکی بعد برچیده می شوند و این وبلاگ هم یکی مثل آن ها!اما برای منی که آرزوی هر تکابی یک وبلاگ را در سر می پرورانم این غمی سنگین است.

آوای تکاب  با آنکه شخصا  انتقاداتی بر آن دارم، در مدت کوتاه فعالیت خود توانست با سبک خاص خود در گردآوری اخبار مربوط به تکاب جایگاه خود را به عنوان یک رسانه در قالب روزنامه الکترونیکی  در میان مردم و بویژه علاقمندان به خبر  به خوبی بازکند و قطعا تعطیلی آن خلائی را در فضای رسانه ای تکاب ایجاد خواهد کرد.لذا امیدواریم که مشکلات مدیر محترم آن بزودی حل و دوباره شاهد فعالیت جدی این وبلاگ باشیم.


برچسب‌ها: آوای تکاب خاموش می شود
+ نوشته شده در یکم اردیبهشت 1393ساعت 19:1 توسط تکاب |

سم دومین سالگرد زنده یاد استاد ابا صلت صادقی


برچسب‌ها: مراسم دومین سالگرد زنده یاد استاد ابا صلت صادقی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکم اردیبهشت 1393ساعت 16:50 توسط تکاب |

به گزارش روابط عمومی شهرداری تکاب، به مناسبت  ۳۰ فروردین؛ روز بدون زباله در شهر تکاب  و برای گرامیداشت این روز کارکنان شهرداری تکاب، سازمان حفاظت محیط زیست و اعضای انجمن دوستداران محیط زیست به همراه میکائیلی شهردار و فرجی رئیس شورای شهر تکاب به صورت نمادین  اقدام به پاکسازی محوطه کمربندی بسیج کردند


برچسب‌ها: روز بدون زباله در تکاب, تصاویر
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سی ام فروردین 1393ساعت 20:51 توسط تکاب |

مدیر کمیته امداد امام خمینی تکاب کمیته امداد را اصلیترین متولی ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه عنوان کرد.

خبرگزاری فارس: کمیته امداد اصلیترین متولی ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه است


برچسب‌ها: مدیر کمیته امداد تکاب, کمیته امداد اصلی ترین متولی ترویج فرهنگ ازدواج آسا
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سی ام فروردین 1393ساعت 16:17 توسط تکاب |

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز به نقل از شیز: صعود قیمت اجاره بهای مغازه ها در تکاب معضلی که به نظر می رسد در نبود راهکار و مدیریت و کم توجهی مسئولان روز به روز پیچیده تر می شود.

 این روزها که همه مردم تکاب مانند همه مردم کشور در تب و تاب ثبت نام مجدد یارانه هستند، بیشترین چیزی كه توجه مردم را به خود جلب می كند حرف و حدیث هایی است كه از طرف اجاره نشینان به گوش می رسد و حکایت از افزایش بیش از حد اجاره بها در سال جدید دارد.

وضعیت بی سروسامان اجاره مغازه در تکاب نبی الله لطفی پایگاه خبری تحلیلی شیز مستاجر گران

تمدید قراردادهای اجاره منازل مسکونی و واحدهای تجاری در تکاب مانند اکثر شهرها معمولا هر ساله در روزها و ماه های اولیه  سال صورت می گیردو از طرف صاحبان املاک برای آنها اجاره بهای جدید و یا بقولی افزایش کرایه تعیین می شود اما امسال با گرانی های موجود این افزایش کرایه به بیشترین حد خود رسیده است و مستاجران تکابی روزهای آغازین سال را با افزایش بیش از اندازه ی اجاره بها تجربه کردند.


برچسب‌ها: وضعیت بی سروسامان اجاره بها در تکاب
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سی ام فروردین 1393ساعت 14:9 توسط تکاب |

اختصاصی پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  از چندی پبش شاهد انباشت انبوهی از لاستیک های فرسوده معادن منطقه در ورودی روستای یارعزیز تخت سلیمان هستیم که چهره ای ناخوشایند به آن بخشیده است.


برچسب‌ها: باز هم معادن
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سی ام فروردین 1393ساعت 12:11 توسط تکاب |

خبرگزاری تسنیم: رئیس شبکه بهداشت و درمان تکاب گفت: توسعه تنها بیمارستان تکاب که ۵۰ سال قدمت دارد به ۷ میلیارد توان اعتبار نیازمند است.


 منصور کیانی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار کرد: بیش از 84 هزار نفر از مردم تکاب شامل 51 هزار و 164 نفر جمعیت شهری و 33 هزار و 275 نفر جمعیت روستایی تحت پوشش شبکه بهداشت این شهرستان قرار دارند.


برچسب‌ها: توسعه بیمارستان تکاب به 7 میلیارد تومان اعتبار نیا
ادامه مطلب
+ نوشته شده در بیست و هشتم فروردین 1393ساعت 21:42 توسط تکاب |

 

تکاب و بازار داغ فروش گیاهان خوراکی جاجق گل آقا اوشقون کنگر تکاب شیز

     
     
   

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شیز، چیدن گیاهان خوراکی مانند کنگر، اوشقون، جاجق, گل آقا و... هرساله موجب درآمد زایی تعداد زیادی از مردم شهرستان تکاب  می شوند و در روزهای آغازین سال کوههای مرتفع اطراف تکاب  پذیرای صدها نفر از زنان و مردان شهر نشین و روستایی است که به صورت دسته های مجزا در حال برداشت گیاهان خوراکی هستند.


برچسب‌ها: تکاب و بازار داغ فروش گیاهان خوراکی, تصاویر
ادامه مطلب
+ نوشته شده در بیست و هشتم فروردین 1393ساعت 21:31 توسط تکاب |

فشار و حاشیه‌سازی در مسیر انتخاب  فرماندار جدید تکاب

محمدعلی خالق نژاد
گروه سیاسی: پس از انتخابات حماسی ۲۴ خرداد ۹۲ فضای جدیدی بر کشور حاکم شده و نو رامید در دل‌های مردم متوجه آینده شده است که باید گفت در خواست و اراده ملت متجلی شد و دولتی مستقر گردید که با وعده‌های قابل عمل شعارش عقلانیت و تدبیر بود و مردم بر همین اساس رأیی دادند که معنی و مفهوم جداگانه‌ای داشت و از جنس »تغییر« بود. حال زمان تحقق وعده‌های ریاست جمهوری و عمل به مطالبات مردم فرارسیده است .
مرحله اول این تغییر را همان طوری که دکتر روحانی وعده کرده بود با انتخاب استاندارانی با کفایت و کار آزموده و آزمون پس داده طی شد و استاندار آذربایجان غربی با بیشترین سابقه مدیریتی ملقب به شیخ الوزرای استانداران منصوب شد. ولی مرحله بعدی که می‌توان گفت از اصلی‌ترین و اولویت دارترین مراحل می باشد تغییراتی است که قرار است مدیرانی به عنوان نماینده ارشد دولت در شهرستان‌ها به عنوان فرماندار توسط استاندار منصوب شوند.
اکنون که تغییرات در سطح مدیران شهرستان‌ها با تدبیر و تدبر شروع شده جای خوشوقتی است که می‌رود نسیم اعتدال در شهرستان‌های استان آذربایجان غربی شروع به وزیدن نماید و مثل معروف »سالی که نکوست از بهارش پیداست« با چند انتصاب اخیر مصداق یافته و چشم انداز افق روشنی برای سایر شهرستان‌های استان ترسیم می‌گردد.
شهرستان تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی علاوه بر اینکه از نظر اقتصادی شهری بالقوه مستعد پیشرفت و از لحاظ فرهنگی شهری بافرهنگ غنی به شمار می‌رود و از منظر سیاسی اجتماعی نیز به گواه تاریخ از پیش‌قراولان بوده ولی علل و عواملی موجب شده که همواره باید واژه محرومیت را یدک بکشد و این عامل اصلی و حیاتی بر مسوولان استانی کاملا مبرهن و آشکار است به طوری که هنوز هم هواداران سینه چاک رئیس دولت‌های نهم و دهم با قدرت تمام در صحنه بوده وبا یکه تازی عرصه را بر دیگران تنگ نموده‌اند. »گویی نه خانی آمده و نه خانی رفته«.
لیکن اصل مطلب در شرایط فعلی که باعث دغدغه فراوان گردیده و سبب ساز نگارش این سطور شده آن است گروهی که در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به نامزدهای مخالف آقای روحانی اقبال نشان داده و تبلیغ می‌نمودند و برای شکست وعدم پیروزی دکتر روحانی از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کردند و حتی به هنگام شنیدن خبر رد صلاحیت آیت الله هاشمی جشن گرفتند، طرفه آنکه پس از پیروزی دکتر روحانی تاکنون نیز به مخالفت‌های خود ادامه داده و همواره مترصد چوب لای چرخ دولت گذاشتن هستند تا مانع از تحقق وعده‌های ریاست جمهوری شوند و همه نوع هجمه ها را در حق دولتمردان روا می‌دارند.
حال که استاندار آذربایجان غربی برحسب وظیفه ذاتی و قانونی خویش درصدد تغییر فرمانداران برای استقرار کامل دولت در شهرستان‌ها هستند اقلیت تمامیت خواه و اقتدارگرا که ۸ سال تمام خود را قدرت بلامنازع می‌دانستند و اکنون نیز بر همین مرام و مسلک اصرار می‌ورزند هرروز دست به تحرکات جدیدی می‌زنند و طرحی نو در می‌اندازند و بدون اینکه سهمی در روی کار آمدن دولت جدید داشته باشند با همراهی برخی اشخاص متنفذ شهر به دنبال سهم خواهی و نشاندن دوباره مهره‌های خود در مصدر اجرایی شهرستان تکاب هستند و در راستای رسیدن به مرادشان به هر لطایف الحیلی دست می‌یازند تا از این نمد کلاهی برای خویش ببافند. به این تحرکات باید رایزنی‌ها و تلاش‌های مضاعف نمایندگان مجلس را نیز افزود که تمام هم و غمشان نه مردم بلکه تصاحب صندلی‌های سبز رنگ بهارستان در مجلس دهم است و تا نام هرکسی مطرح می‌شود دو گروه باهم همدست شده و با انگ‌ها و برچسب‌های ناچسب سعی در از صحنه به بیرون کردن فرد مطرح می‌کنند تا لاجرم استاندار مجرب آذربایجان غربی را تسلیم فشارهای وارده نمایند.
استاندار آذربایجان غربی اینک در آستانه آزمونی بزرگ قرار گرفته است زیرا موقعیت تکاب با تمام شهرهای استان تفاوت دارد امید است که با تدبیر استاندار امید ایجادشده در مردم را ناامید نگردد. استاندار و معاون ایشان، در انتصاب فرماندار آینده تکاب نباید اسیر جو سازی‌ها و حاشیه سازی‌ها و البته کارشکنی‌های ناخیرخواهانه ای شوند که مانع انتخاب و انتصاب افراد شایسته برای فرمانداری تکاب می‌گردد چرا که ۲۷ هزار رای مردم تکاب به دکتر روحانی پشتیبان تصمیمات دولت تدبیر وامید در این شهر خواهد بود.
شیطنت‌ها و سنگ اندازی هایی که در چند هفته اخیر در زمینه انتخاب فرماندار تکاب انجام شده کاملا نقطه مقابل خواست مردم بوده و ناشی از عصبانیت شکست خوردگان انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ است و به همین دلیل مخالفت با انتخاب فرماندار جدید تکاب نه تنها دارای پایگاه مردمی نیست بلکه ندایی است تفرقه ساز و ناهمگون. بر همین اساس برای انتخاب مدیریت ارشد اجرایی تکاب نباید تسلیم فشارها و سهم خواهی های کسانی شد که برای شکست دکتر روحانی در انتخابات از هر تلاشی بهره بردند و همچنان با مخالفت‌های آشکار و پنهان با دولت اعتدال، بر مدار تندروی حرکت می‌کنند تا رویای خویش یعنی ساقط کردن دولت تدبیر وامید را واقعی سازند.
مردم تکاب با رای ۷۰ درصدی خود به دکتر روحانی نشان دادند که خواهان تغییرند و این تغییر با انتصاب فرمانداری از جنس رأی بیست میلیونی مردم به دولت تدبیر وامید عینیت می‌یابد. تاثیرپذیری از توصیه‌ها و فشارهای نامعقول انحصارطلبان و اقلیت تمامیت خواه و تندرو برای انتصاب فرماندار تکاب و انتصاب کسانی که نه تنها سهمی در موفقیت دولت ندارند بلکه اکنون لباس عوض کرده وبا پنهان نمودن روحیه اقتدارگرایی و تمامیت خواهی خویش در قامت یک اعتدال گرای دوآتشه درآمده‌اند و منتظرند از تنور دولت تدبیر وامید نانی برای خود بپزند قطعا موجب یأس عمومی در تکاب خواهد شد.
انتظار مردم ونیز حامیان دولت تدبیر و امید در تکاب این است که با شناخت کامل و دقیق از نیروهای دلسوز، وفادار و البته هم‌سو با دولت اعتدالگرای دکتر روحانی فردی به عنوان فرماندار تکاب انتخاب شود که به حق پرچمدار تغییر در این شهرستان بوده و انتصاب وی ضمانتی برای اجرای تصمیمات دولت تدبیر و امید باشد و رویه منتهی به شکست سال‌های گذشته در این شهر به سمت عبور از محرومیت با انتصاب مردانی از جنس تغییر اصلاح گردد.
خدایا چنان کن سرانجام کار/ توخشنود باشی و ما رستگار

لينك مستقيم روزنامه آراز:

فشار و حاشیه‌سازی در مسیر انتخاب فرماندار جدید تکاب


برچسب‌ها: فشار و حاشیه‌سازی در مسیر انتخاب فرماندار جدید تکا
+ نوشته شده در بیست و هفتم فروردین 1393ساعت 19:30 توسط تکاب |

تكاب شهر گمشده- محمد گلزاري: چندی پیش به پنج شنبه بازار تکاب رفته بودم گفتم یک سری به پشت ترمینال تکاب بزنم با صحنه غیر قابل باور مواجه شدم که در نوع خود واقعا زیبا به نظر می آمد .

زمینهای تفکیک شده -خیابان کشی شده حتی آب روی کوچه ها هم کشیده شده بود از یک بنده خدایی پرسیدم این زمینها متعلق به چه کسی می باشد گفت این زمینها را فقط به کارکنان دولتی که توی تکاب کار می کنند واگذار شده حتی انشعاب آب وبرق هم الان داره گذشته از آن مجوز پروانه ساخت هم داره موقعیتش واقعا برام استثنایی بود روبروی بیمارستان جنب ترمینال کنارش هم دبیرستان شبانه روزی درست می شد خیلی جالب بود .

بالاخره مسئولان مدیریت استراتژیک خود را به کار بردند وبه چشم اندازهای چند ساله فکر کردند که جای تشکر دارد.

لينك مستقيم: مدیریت استراتژیک در تکاب

 

روبروی بیمارستان تازه تاسیس

حتی داخل کوچه ها هم جدول گذاری شده بود

خیابان اصلی روبروی بیمارستان تازه تاسیس


برچسب‌ها: مدیریت استراتژیک در تکاب
+ نوشته شده در بیست و ششم فروردین 1393ساعت 23:0 توسط تکاب |


گروه هنر: رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی تکاب گفت: با هدف تکریم مقام والای مادر نمایش آئینی «آوای باد» در این شهرستان به روی صحنه می‌رود.

محمود نجفی، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی تکاب در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان غربی، اظهار کرد: نمایش‌نامه آئینی ‌آوای باد‌ به کارگردانی فرزانه رازی با موضوع تکریم مقام مادران به مناسبت گرامیداشت سالروز رحلت حضرت ام‌البنین‌(ع) و روز تکریم مقام مادران و همسران شهید در این شهرستان به روی صحنه می‌رود.


برچسب‌ها: نمایش آئینی «آوای باد» در تکاب به روی صحنه می‌رود
ادامه مطلب
+ نوشته شده در بیست و ششم فروردین 1393ساعت 0:4 توسط تکاب |

نمایشگاهی از آثار طراحی و نقاشی شماری از هنرمندان تکاب روز شنبه با حضور جمعی از مسوولان در این شهرستان گشایش یافت.


برچسب‌ها: نمایشگاهی از آثار طراحی و نقاشی در تکاب گشایش یافت
ادامه مطلب
+ نوشته شده در بیست و چهارم فروردین 1393ساعت 6:11 توسط تکاب |


تکاب امروز 

تلاش شهرداری برای ایجاد یک منطقه گردشگری نمونه در بویوک تپه ستودنی است ولی باید به نکات زیر توجه داشت

1-      به گفته اعضای شورای شهر شهرداری به شدت بدهکار است و صرف هزینه از جیب مردم باید با کارشناسی و حساسیت همراه باشد .

2-      منطقه بویوک تپه یک منطقه باستانی است که احتمالا قدمتی 6000 ساله دارد و ابتدا باید توسط یک گروه باستان شناسی کاوش گردد و دقیقا بررسی گردد .

3-      وجود پارکهای جنگلی متعدد در شهر تکاب به شدت مورد نیاز است ولی باید توجه داشت پارک جنگلی فعلی خود می تواند تبدیل به یک منطقه گردشگری گردد با توجه به اینکه زیرساخت های کاقی برای ایجاد و گسترش را در اختیار دارد .

علی ایحال ما با حمایت از این حرکت ارزشمند شهرداری راهکارهایی را برای تبدیل بویوک تپه به یک منطقه گردشگری نمونه برای تکاب ارایه می دهیم :

الف – ایجاد سینمای روباز در دامنه تپه که با توجه به نبود سینما در شهر می تواند فرصت خوبی برای سیراب کردن عطش علاقمندان به سینما و همچنین جذب مردم برای حضور در مجموعه پارک ملت باشد . توجه مسولین و طراحان را به وجود سینمای رو باز در پارک آبیدر سنندج جلب می کنیم .


 سینمای روباز در مجوعه پارک آبیدر سنندج

ب – دفن شهدای گمنام در بالای بوبوک تپه در ادامه  این حرکت ارزشمند و فرهنگی در کشور که می تواند خود تبدیل به یک مرکز فرهنگی  در شهر خصوصا مجموعه فرهنگی و تفریحی پارک ملت گردد . توجه مسولین عزیز را به ایجاد مزار شهدای گمنام در ارتفاعات شاهرود می نماییم .

Screenshot_1.jpg

 مزار شهدای گمنام در شاهرود

ایجاد دهکده ورزشی با جلب مشارکت وزارت ورزش و جوانان و بخش خصوصی در دامنه پارک 

1-      پیست دوچرخه سواری

2-      پیست موتور سواری

3-      یست اسکیت بازی

4-      دیواره صخره نوردی

5-      زمین بدمینتون و استاده از جایگاه طبیعی استقرار تماشاچیان نظیر استادیوم تختی تکاب

6-      ساخت پیست اسکی برف و چمن با توجه به شیب مناسب برای اسکی بازی (پشت تپه )

ایجاد مجموعه های فرهنگی با کمک و حمایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

1-      ایجاد نمایشگاه دایمی فرش دست باف در حاشیه این منطقه گردشگری با قابلیت جذب گردشگران

2-      ایجاد موزه از آثار کاوش شده در شهرستان تکاب و اطراف تکاب با توجه به وجود مناطق باستانی متعدد

3-      ایجاد باغ مینیاتور ( ساخت مکاکت آثار باستانی که مورد توجه گردشگران می باشد )


برچسب‌ها: ارایه پیشنهاد در مورد تبدیل بویوک تپه به منطقه نمو
+ نوشته شده در بیست و سوم فروردین 1393ساعت 23:4 توسط تکاب |

مسوول کتابفروشی الزهرا(س) در تکاب استان آذربایجان غربی با اشاره به تبلیغات گسترده برخی کتاب‌های کمک درسی در رسانه‌ها و سطح شهرها، گفت: اینک کتاب‌هایی بیشترین فروش را دارند که بیشتر تبلیغ می‌کنند. به نظرم بازار کتاب بازار سوء استفاده شده است.

اباذر طلوعی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، توضیح داد: در شرایط فعلی فروش کتاب بیانگر نگاه تبلیغاتی حاکم بر یار مهربان است. اعتقاد دارم که کتاب را باید بر اساس معیارهای کیفی به مخاطبان به ویژه دانش‌آموزان شناساند.


آواي تكاب: تازه هاي كتاب را در اين بخش دنبال كنيد


برچسب‌ها: مسوول کتابفروشی الزهرا, س, در تکاب, بازار کتاب پر از سوء استفاده شده است
ادامه مطلب
+ نوشته شده در بیست و سوم فروردین 1393ساعت 22:17 توسط تکاب |

تکاب، مهاباد - ایرنا - مرحله شهرستانی جشنواره الگوهای برتر تدریس معلمان مقطع ابتدایی تکاب روز چهارشنبه در این شهرستان پس از رقابت گروه های مختلف به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این جشنواره با هدف انتقال تجارب، ایجاد انگیزه و رقابت سالم بین معلمان و ارتقای سطح علمی و مهارتی معلمان در تدریس بهتر در بین معلمان مدارس ابتدایی این شهرستان برگزار شد.


برچسب‌ها: جشنواره الگوهای برتر تدریس معلمان در تکاب برگزار ش
ادامه مطلب
+ نوشته شده در بیستم فروردین 1393ساعت 12:6 توسط تکاب |

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت آذربایجان غربی گفت: بیمارستان‌های مناطق مختلف آذربایجان غربی به لوازم موردنیاز از جمله ماشین بیهوشی تجهیز شوند.

ناصر اطمینان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: مراکز درمانی شهید مطهری ارومیه، قمربنی‌هاشم خوی، شهید بهشتی چالدران، عباسی میاندوآب، امام خمینی پلدشت و شهداء تکاب به این ماشین نیاز دارند.


برچسب‌ها: نياز بيمارستان شهداء تكاب به ماشین بیهوشی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در نوزدهم فروردین 1393ساعت 14:8 توسط تکاب |

آواي تكاب: كار ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی از بیستم تا آخر فروردین ماه انجام می شود، متقاضیان بر اساس رقم سمت راست شماره ملی خود باید به سامانه Refahi.ir مراجعه كنند.
باشگاه خبرنگاران جوان: كار ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی از بیستم تا آخر فروردین ماه انجام می شود، متقاضیان بر اساس رقم سمت راست شماره ملی خود باید به سامانه Refahi.ir مراجعه كنند.

متقاضیان در ابتدا صفحه ای مشاهده می كنند كه شش بند توضیح دارد و مربوط به قوانین و مقرارت دریافت یارانه نقدی است در بند یك تأكید شده مطابق قانون فقط افراد نیازمند می توانند برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام كنند مورد بعدی از متقاضی تعهد می خواهد تا صرفا مشخضات افرادی را كه هم اكنون  تحت تكفل دارد درج كند.

در بند سه متقاضی متعهد می شود در صورت درخواست سازمان هدفمندی یارانه ها مدارك لازم را برای اثبات درستی اطلاعات اعلام شده در فرم ارائه كند مورد بعد كه انتظار می رود مورد توجه متقاضی قرارگیرد این است كه اگر مشخص شود.

اطلاعات نادرستی در فرم ها اظهار شده به موجب قانون ضمن استرداد وجود دریافتی تا سه برابر یارانه نقدی دریافت شده متقاضی مشمول جریمه قرار می گیرد.

 در بند پنجم متقاضی یارانه نقدی تأیید می كند اطلاعاتی كه در فرمهای تقاضای یارانه نقدی درج می كند می تواند مبنای ارزیابی مالی و رتبه سنجی اقتصادی اش برای اعطای وام یا سایر تسهیلات از سوی بانكها و موسسسه های مالی قرار گیرد و دست آخر در بند ششم معنا و مفهوم سطح درآمد ماهانه توضیح داده شده است.

بر این اساس میانگین مجموع درآمد ماهانه همه اعضای خانوار در سال 92 شامل درآمد حاصل از شغل اصلی و شغل دوم، دریافت اجاره بها، سود سهام، سود سپرده بانكی، عایدی از مستقلات، حقوق ماهانه مستمری و مواد مشابه دقت شود قبل از پرداخت اقساط مورد نظر می باشد.

در انتهای صفحه اول متقاضی یارانه نقدی باید تمام شش بند دكر شده را تأیید كند كه این به منزله فهم دقیق ازمقررات دریافت یارانه نقدی تلقی می شود صفحه دو شامل پرسش های متداول است در ابتدا سرپرست خانوار متقاضی یارانه نقدی باید شماره ملی خود را در محل تعبیه شده در سمت چپ صفحه بدون خط تیره و فاصله وارد كند.

 سپس آخرین شماره حسابی كه جهت دریافت یارانه اعلام كرده اید را در مستطیل مربوطه وارد كنید دقت شود شماره كارت بانكی را وارد نكنید در ادامه متقاضی یارانه نقدی باید تعداد اعضای خانواده خود را شامل خود و افراد تحت تكفل در سمت چپ و محل مربوطه درج كند پس از تكمیل این سه بخش متقاضی باید كد امنیتی 5 رقمی را واردكند و اطلاعات درج شده را تأییدكند .

در صفحه سوم ابتدا متقاضی یارانه نقدی باید اسم خود و افراد تحت تكفلش را به همراه شماره ملی هر یك نوشته و وضعیت مالك بودن یا نبودن واحد مسكونی را برای هر یك جداگانه مشخص كند در ادامه متقاضی براساس تعریفی كه از سطح درآمد در بند شش صفحه اول مشخص شده كه البته یك بار دیگر هم در مستطیلی كه مشاهده می كنید برایش یادآوری می شود خود را در یكی از پنج گروه درآمدی قرار دهد گروه های درآمدی به این ترتیب است:كمتر از 600 هزار تومان، از 600 هزار تومان تا یك میلیون تومان، از یك تا 2 میلیون تومان، از 2 تا 2.5 میلیون تومان و بیشتر از 2.5 میلیون تومان در ماه.

مرحله آخر اطلاعات محل سكونت خانوار است متقاضی مشخص می كند ساكن شهر، روستا و یا در زمره عشایر كشور است. آنگاه استان و شهرستان محل سكونت را انتخاب می كند درج كد پستی نیز در مرحله بعد قرار دارد و در نهایت بسیار مهم است كه متقاضی شماره تلفن همراه و ثابت خود را در محل تعبیه شده درج كند به تمام متقاضیان دریافت یارانه نقدی به جد توصیه می شود پس از خواندن مندرجات مستطیل انتهای صفحه سوم و آگاهی از جنبه حقوقی اطلاعاتی كه اعلام كرده اند نسبت به تأیید آن اقدام كنند چنانچه تمام مراحل و اطلاعات درج شده باشد به متقاضی دریافت یارانه نقدی كد شناسایی یاز طریق پیامك به شماره تلفن همراه اعلام شده ارسال می شود.
برچسب‌ها: نحوه ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی, فرم, فرم یارانه, هدفمندی یارانه ها
+ نوشته شده در هفدهم فروردین 1393ساعت 16:6 توسط تکاب |

فرماندار تکاب گفت: کارخانه زره شوران تکاب در جنوب آذربایجان غربی با ظرفیت تولید سالانه 3 تن طلا بزرگترین تولیدکننده طلا در خاورمیانه خواهد شد.برچسب‌ها: بهره‌برداری از بزرگترین کارخانه تولید طلای خاورمیا
ادامه مطلب
+ نوشته شده در هفدهم فروردین 1393ساعت 11:12 توسط تکاب |

آوای تکاب- خبر ارسالی توسط روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تکاب: پروژه گازرسانی به کتابخانه عمومی ملت در واپسین روزهای سال ۹۲به اتمام رسید.

نعیمی رئیس اداره کتابخانه عمومی گفت: علی رغم گازرسانی به شهرستان تکاب از سال ۸۶، سیستم گرمایشی کتابخانه ملت همچنان با گازوئیل کار می‌کرد که همین امر موجب بروز برخی مشکلات (مثل مشکل تهیه سوخت، عدم بازدهی مناسب گازوئیل جهت تامین دمای مناسب و...) برای کتابخانه شده بود.
وی افزود: با پیگیریهای صورت گرفته از طرف اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و حمایت اداره کل علی الخصوص مدیر کل محترم استان، طرح گازرسانی به کتابخانه آغاز شد.


برچسب‌ها: لوله كشی گاز كتابخانه عمومی ملت شهرستان تكاب به ات
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شانزدهم فروردین 1393ساعت 18:54 توسط تکاب |


 

کولاک بهاری تکاب به روایت تصویر برف بوران شیز تکاب هلال احمر نجات

     
     
   

کولاک بهاری تکاب به روایت تصویر برف بوران شیز تکاب هلال احمر نجات

کولاک بهاری تکاب به روایت تصویر برف بوران شیز تکاب هلال احمر نجات

کولاک بهاری تکاب به روایت تصویر برف بوران شیز تکاب هلال احمر نجات

کولاک بهاری تکاب به روایت تصویر برف بوران شیز تکاب هلال احمر نجات

کولاک بهاری تکاب به روایت تصویر برف بوران شیز تکاب هلال احمر نجات

کولاک بهاری تکاب به روایت تصویر برف بوران شیز تکاب هلال احمر نجات

کولاک بهاری تکاب به روایت تصویر برف بوران شیز تکاب هلال احمر نجات

کولاک بهاری تکاب به روایت تصویر برف بوران شیز تکاب هلال احمر نجات

کولاک بهاری تکاب به روایت تصویر برف بوران شیز تکاب هلال احمر نجات


برچسب‌ها: راهبندان و کولاک بهاری تکاب به روایت تصویر
+ نوشته شده در سیزدهم فروردین 1393ساعت 16:7 توسط تکاب |


به گزارش خبرنگار مهر، مظفر عباس زاده بعد از ظهر سه شنبه در جریان بازدید از مشترک دبیر ستاد اجرائی خدمات سفر آذربایجان غربی و فرماندار تکاب از مجموعه جهانی میراث جهانی تخت سلیمان بر لزوم توجه بیشتر به ظرفیت های گردشگری و تاریخی این شهرستان تاکید کرد.

وی ادامه داد: جنوب استان و مسیر منتهی به تخت سلیمان یکی از مقاصد مهم گردشگری آذربایجان غربی محسوب می شود که بایستی ظرفیت های گردشگری طبیعی و تاریخی این منطقه  مورد توجه یشتری قرار گیرد.

عباس زاده در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان تکاب به غیر از مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان، آثار تاریخی و طبیعی فراوان دیگری نیز دارد، افزود: معرفی و شناساندن این ظرفیتها، همکاری و تعامل دستگا ه های متولی ومرتبط با امر گردشگری و میراث فرهنگی را می طلبد.

داعی رئیس ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان تکاب نیز با اشاره به ظرفیت های  بالای گردشگری این شهرستان گفت: شهرستان تکاب درای پتانسیل های طبیعی و تاریخی زیادی است که بایستی با تعامل و همکاری بیشتر سعی در شناساندن هرچه بهتراین آثار داشته باشیم.

در ادامه فرماندار تکاب و امام جمعه اهل سنت این شهرستان به همراه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مجموعه آب گرم تخت سلیمان تکاب بازدید کردند.


برچسب‌ها: مجموعه جهانی تخت سیلمان از مقاصد مهم گردشگری آذربا
+ نوشته شده در سیزدهم فروردین 1393ساعت 9:47 توسط تکاب |

دوهفته نامه تخت سلیمان- منصور شعاعی: با دستان توانای دکتر سید مهدی نظری هاشمی متخصص جراحی عمومی و عروق بیمارستان شهداء تکاب روز هشتم فروردین ماه ۹۳ توموری به وزن ۱۴ کیلوگرم از شکم یک بیمار خارج گردید.
دکتر نظری در این باره به منصور شعاعی خبرنگار نشریه تخت سلیمان گفت: این عمل جراحی موفقیت آمیز سه ساعت به طول انجامید و بیمار یک زن ۴۴ ساله است که این تومور، توموری بامنشأ امنتوم می‌باشد.

شهر تکاب بر خود می‌بالد که چنین پزشکان حاذق و متخصصی در این منطقه محروم مشغول خدمتگزاری هستند که با تحمل کمبود‌ها، کاستی‌ها و مشکلات به مداوای بیماران شهرستان تکاب می‌پردازند.


برچسب‌ها: یک جراحی استثنایی در شهرستان تکاب
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یازدهم فروردین 1393ساعت 16:58 توسط تکاب |

آلبوم تکاب من با صدای دلنشین بهرام مختاری
از هنرمندان فرهیخته شهرستان تکاب

با خرید آلبوم تکاب من یاریگر بیماران صعب العلاج بیمارستان تکاب باشیم و صدای مختاری را در خانه‌های خود ماندگار کنیم.


برچسب‌ها: آلبوم تکاب من
+ نوشته شده در یازدهم فروردین 1393ساعت 16:1 توسط تکاب |

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:معاون فرماندار شهرستان تکاب گفت:بر اثر بارش های مداوم برف وکولاک شدید از عصر روز گذشته تاکنون، راه های ارتباطی شهرستان تکاب در چند محور مواصلاتی مسدود شده است.

علی ابراهیمی با اعلام این خبر افزود :گردنه مائین بلاغ در 35 کیلومتری جاده تکاب- شاهیندژ،محور دندی در جاده تکاب- زنجان ونیز محور ایرانخواه در جاده تکاب – سقز به علت کولاک شدید طی شبانه روز گذشته بسته شده است.

وی با اشاره به اینکه راهداران وگروه های امداد ونجات از عصر دیروز تاکنون چندین بار مسیر های مسدود شده را بازگشایی کرده اند تصریح کرد:تلاش راهداران برای بازگشایی مسیر های دسترسی به شهرستان تکاب ادامه دارد اما کولاک شدید مانع از تردد در این جاده ها شده است.


برچسب‌ها: بارش برف وکولاک شدید راه های ارتباطی تکاب رامسدود
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یازدهم فروردین 1393ساعت 12:9 توسط تکاب |

نمایشگاه صنایع دستی که با همکاری فرمانداری تکاب و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تکاب در محل کانون بانوان فرمانداری برگزار شده است تا پایان نوروز ادامه خواهد داشت و از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ و بعد از ظهر از ساعت ۱۵تا ۱۸ پذیرای شهروندان و مسافران نوروزی می‌باشد.


برچسب‌ها: به مناسبت ایام نوروز نمایشگاه صنایع دستی در شهرستا
ادامه مطلب
+ نوشته شده در هفتم فروردین 1393ساعت 12:25 توسط تکاب |

همزمان با آغاز سال نو، نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی در ارومیه با حضور مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گشایش یافت.
به گزارش خبرنگار مهر، در این نمایشگاه رشته های مختلف و بومی صنایع دستی استان در راستای آشنایی مردم و علاقه مندان با ظرفیت های صنایع دستی آذربایجان غربی در 30 غرفه به نمایش گذاشته شده است.
نمایشگاه صنایع دستی در ارومیه شامل غرفه های گلیم بافی، قالی و جاجیم بافی، شیشه و آبگینه، آثار چوب از جمله منبت، معرق، کنده کاری های مختلف بر روی چوب، تابلو فرش، آثار سفالگری و غیره بوده که حاصل کار هنرمندان بومی آذربایجان غربی است.
این نمایشگاه در ساختمان صنایع دستی و گردشگری ارومیه که مدت دو سال بود مورد استفاده قرار نمی گرفت بعد از مرمت و احیای آن توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با کاربری جدید در قالب نمایشگاه صنایع دستی استان دایر شد.
نمایشگاه صنایع دستی یاد شده تا یازدهم فروردین برای بازدید علاقه مندان در خیابان باکری دایر است.
آذربایجان غربی با برخورداری از تمدن کهن و آثار تاریخی غنی و جاذبه های متعدد فرهنگی و طبیعی به عنوان یکی از قطب های مهم گردشگری در کشور محسوب می شود.
این استان با رشته کوه‌های سربه فلک کشیده و رودخانه های پرآب دائمی، مراتع و جنگل های سرسبز و خرم، هوای ملایم و معتدل، باغ های میوه، دشت ها و دامنه‌های پر از گل های وحشی و تالاب ها، مرداب ها، سواحل و جزایر دریاچه که میعادگاه صدها نوع پرنده وحشی، بومی و مهاجر رودخانه هایی که محل زندگی آبزیان مختلف است از زیباترین و خوش آب و هواترین مناطق ایران در فصل تابستان است.
فرش و گلیم آذربایجان‌غربی به سبب طرح و رنگ ثابت آن از امتیازات ویژه‌ای برخوردار است. طرح‌های شهرستان خوی و تکاب با عناوین (قباو ماهی) معروف می‌باشند در کنار این صنعت باید از صنایع کوزه‌گری و چرم‌سازی نام برد که به شکل‌های گوناگون به بازار عرضه می‌شوند.
ریزه‌کاری و نازک‌کاری چوب و تولیدات صنایع چوبی ارومیه از اقلام سوغاتی مهم این شهرستان می‌باشد. معرق کاری نیز از صنایع دستی مهم این استان است.
انواع قالی و گلیم، نساجی سنتی، رنگرزی و چاپهای سنتی، رودوزی و بافتنی، سفالگری و سرامیک سازی، فرآورده های پوست و چرم، هنرهای مرتبط با فلز، چوب،حصیربافی، طراحی سنتی و نگارگری، صحافی و جلدسازی سنتی، گیوه دوزی و نمدمالی از دیگر صنایع دستی این استان است.


برچسب‌ها: نمایشگاه صنایع دستی با حضور فرش تکاب در ارومیه گشا
+ نوشته شده در دوم فروردین 1393ساعت 12:38 توسط تکاب |


اس ام اس جدید برای تبریک گفتن عید نوروز ۹۳

دم همه اونایی که تو خونه تکونی دلشون ما رو دور نریختن گرم

 

ما هم سعی می کنیم زیاد جا نگیریم!

 

سال نو مبارک


برچسب‌ها: اس ام اس جدید برای تبریک گفتن عید نوروز ۹۳
ادامه مطلب
+ نوشته شده در بیست و نهم اسفند 1392ساعت 13:28 توسط تکاب |

مطالب قدیمی‌تر